فهرست

هفته ملی مبارزه مواد مخدر(اول لغایت هفتم تیرماه)

اول لغایت هفتم تیرماه، بعنوان «هفته مبارزه با مواد مخدر» با شعار همه با هم، نه به اعتیاد (یاریگر هم باشیم )همه دستگاه‏ها و سازمان‌‏های مردم‌نهاد و آحاد مردم به‌ ویژه جوانان تلاش و کمک کنند و با عزم همگانی، سهم خود را در امر مبارزه با موادمخدر و روان‌گردان‌ها به‌منظور کاهش بروز و شیوع اعتیاد ادا کنند

هشدار کارشناسان و نگرانی از شیوع آبله میمون

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید افزایش موارد ابتلا به آبله میمون به‌ویژه در کشورهایی که این بیماری تاکنون در آنها شایع نبوده، دور از انتظار نیست.آبله میمون به دو گونه کنگو و گونه غرب آفریقا تقسیم می‌شود. سویه کنگو تا 10 درصد خطر مرگ و میر داشته و نوع ویروس غرب آفریقا نیز از هر 2 مورد یک درصد مرگ و میر دارد.

به مناسبت هفته جهانی تیروئید

بیماری کم کاری تیروئید نوزادان در کشور شایع بوده و تنها روش برای تشخیص زودرس آن، انجام غربالگری نوزادان در روز‌های ۵-۳ تولد است.آیا می‌دانستید بیش از ۲۰۰ میلیون بیمار مبتلا به اختلالات تیروئیدی در جهان در حال درمان هستند.

هفته ملی بدون دخانیات(4 لغایت 10) خرداد گرامی باد

شعار امسال سازمان جهانی بهداشت برای روز جهانی بدون دخانیات " دخانیات، تهدیدی برای محیط زیست ما " “Tobacco – Threat to our environment” و شعار هفته ملی بدون دخانیات "دخانیات، تهدیدی برای سلامت و محیط زیست ما" اعلام شد.

آغاز هفته سلامت (شنبه ۱۷ لغایت جمعه ۲۳ اردیبهشت)گرامیباد.

هفته سلامت در راستای آشنایی بیشتر مردم و تصمیم گیران و تصمیم سازان با موضوعات مهم حوزه سلامت برگزار می‌شود. شعار امسال هفته سلامت به درستی و بر اساس نظرمتخصصان و صاحبنظران این حوزه و با درک صحیح از وضعیت جامعه بشری امروز "سلامت ما، سلامت سیاره ما" انتخاب شده است. این مفهوم متضمن این است که بدون سلامتی محیط زیست و ساختار زندگی بشری نمی توان انتظار سلامتی پایدار را برای نوع بشر انتظار داشت.

تیم واکسیناسیون سیار در جشن نوروز خوانی مارمه (فیروزجاه ثابت شهرستان بابل)

مارمه یا مادرمه از آیین‌های سنتی آغاز هر ماه تبری یا زمینی در مازندران است که در ایام نوروز برگزار می شود. جشن مارمه در روستای ' فیروزجاه ' بخش بندپی شرقی بابل با استقبال گسترده فرهنگ دوستان مازندرانی از نقاط مختلف همراه می باشد.

اهمیت تزریق دوز سوم واکسن در پیشگیری از امیکرون

یک اصل پذیرفته شده این است که بعد از تزریق دو دوز واکسن علیه کرونا، دوز سوم حتماً تکمیل کننده است و احتمال ابتلاء به بیماری را کاهش می‌دهد و اگر هم ابتلایی اتفاق افتاد، مسلماً عوارض بیماری بسیار کمتر خواهد بود.

هفته سلامت مردان ایرانی (سما) گرامی باد

هفته اول اسفند ماه در کشور با هدف تاکید بر سلامت مردان و حساس سازی مردان جامعه ایرانی برای توجه بیشتر به جنبه های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت به هفته ملی سلامت مردان ایرانی "سما" نامگذاری شده وهدف آن آموزش و فرهنگ سازی و توجه بیشتر به اهمیت سلامت مردان و ایجاد فرصت کافی جهت انجام فعالیت ها و برنامه های مربوطه در نظر گرفته شده است.

روز جهانی داوطلبان سلامت( ۵دسامبر ) مصادف با ۱۴ آذرماه با شعار" مشارکت همه جانبه جامعه "کلید طلایی" در کنترل همه گیری بیماری کووید۱۹"

روز جهانی داوطلبان سلامت برای توسعه فرهنگ فعالیت‌های داوطلبانه و مشارکت مردمی در عرصه‌های ترویج فرهنگ سلامت و انسان‌دوستی است.

هفته ملی دیابت (۲۲ الی ۲۸ آبانماه) ▫️مراقبت دیابت، امروز بیشتر از همیشه

با مراقب و کنترل بیماری دیابت از عوارض آن پیشگیری کنیم.95 درصد دیابتی ها در جهان دیابت نوع دو دارند. این نوع دیابت بیشتر در نتیجه افزایش وزن بدن و عدم تحرک بدنی رخ می دهد.

دسترسی آسان به سایت های معتبر علمی، مرتبط با سلامت ، بهداشت و پزشکی

با گسترش اینترنت پرسرعت در بسیاری از کشورهای جهان، زمینه برای اشتراک فایلهای حجیم فراهم شده است. امروزه به لطف این سایتها، اخبار و رویدادها به سرعت از طریق ویدئوها در سطح جهان منتشر می شوند و ویدئویی از یک کاربر گمنام، ممکن است در مدت کوتاهی صدها هزار بیننده پیدا کند و حتی منجر به تغییراتی در معادلات سیاسی و اجتماعی شود.