فهرست

آغاز ثبت نام و شرکت در مطالعه بالینی فاز سوم واکسن کرونا

واکسن کرونای نوترکیب کنژوگه که توسط انستیتو فینلای کوبا و کاری مشترک با انستیتو پاستور ایران می باشد، اکنون بعد از گذراندن موفق فاز ۱ و ۲، وارد فاز سوم کارآزمایی بالینی شده تا پس از تایید نهایی،در انستیتو پاستور ایران به مرحله تولید انبوه برسد.

هفته سلامت 1400 (یکم الی هفتم اردیبهشت ) "ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر"گرامی باد

در راستای شعار روز جهانی بهداشت ۲۰۲۱ " سال جهانی مدافعان سلامت"، شعار هفته سلامت امسال (یکم الی هفتم اردیبهشت ) "ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر" انتخاب شده است.

آغاز سال جدید (1400)و بهار طبیعت بر همگان مبارک.

پیشاپیش فرارسیدن سال نو را به حضور جامعه فرهیخته بهداشت و سلامت به ویژه شما همکاران گرانقدر و عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده ، آرزوی سلامتی و موفقیت شما را از پروردگار متعال خواستاریم امید که با همت و یاری تان سال 1400سالی سرشار از مهربانی، پیروزی و سربلندی در کنار امید، همدلی و هم افزایی برای ساختن آینده ای پر بار تر برای همه ما باشد.

افتتاح «خانه بهداشت» روستای خلیل‌کلا بندپی شرقی بابل

دکتر مصطفی جوانیان « معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل» : خانه بهداشت روستای خلیل‌کلا از توابع بخش بندپی شرقی بابل با هزینه بالغ بر ۵میلیارد ریال ساخته شد که صبح امروز با حضور مسئولین شهرستان بابل افتتاح گردید.

جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بحران کرونا با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی

جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بحران کرونا با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی (دکتر فرزاد جلالی ) و معاونین و متخصصان علمی به میزبانی معاون محترم بهداشتی دکتر مصطفی جوانیان راس ساعت ۸ صبح امروز در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی در خصوص چالشهای موجود برگزار شد.

بازرسی از اماکن و اصناف در گلوگاه بابل

تیمی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی و نیروی انتظامی شهرستان بابل با همکاری کارشناس مرکز خدمات جامع سلامت روستایی گلوگاه و سازمان هلال‌احمر منطقه گلوگاه در خصوص نحوه اجرای طرح شهیدسلیمانی و بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اماکن و فروشگاه‌ها و ... بازدید کردند.

۸۰ درصد بیماران کرونایی در بابل از طریق اعضای خانواده و یا شرکت در دورهمی‌ها مبتلا شدند

دکتر حسینعلی نیک‌بخت عضو کارگروه اپیدمیولوژی و آمار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل: ۸۰ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در بابل از طریق تماس با یکی از اعضای خانواده و یا شرکت در مراسمات و مهمانی‌های خانوادگی مبتلا شدند.

راه اندازی مرکز پاسخگویی، مشاوره و راهنمایی بیماری کرونا در بابل

این مرکز با شماره ارتباطی ۳۵۰۲ با هدف ارائه مشاوره تلفنی و راهنمایی به عموم مردم در خصوص پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به صورت شبانه روزی در ستاد دانشگاه علوم پزشکی بابل راه اندازی شده است.