فهرست

"2019-ncov"نسل تازه‌ای از ویروس کرونا

واژه "کروناویروس" از کلمه لاتین "corona" یا کلمه یونانی "κορώνη" به معنی تاج یا هاله گرفته شده‌ است. این واژه به مشخصه ظاهری ویریون‌ها (شکل عفونی ویروس) که در زیر میکروسکوپ الکترونی دیده می‌شود، اشاره دارد که حاشیه‌ای از سطح بزرگ و پیازدار داشته و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی یا تاج خورشیدی است.واکسنی برای این ویروس وجود ندارد.

برگزاری کنفرانس یکروزه علمی منطقه ای پیشگیری و مراقبت بیماری آنفلوآنزا با تاکید بر آنفلوآنزای پرندگان

این کنفرانس علمی با حضور معاونین بهداشتی کلان منطقه یک کشور، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل دامپزشکی استان، اساتید و اعضای هیات علمی روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۸ در سالن همایش امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

بررسی خطر ابتلا به پوکی استخوان (Osteoporosis)

بیماری پوکی استخوان (osteoporosis )، بیماری است که استحکام استخوان کم شده و در نتیجه خطر شکستگی استخوان افزایش می یابد؛ از جمله مهم ترین علت شکستگی های استخوانی در سنین بعد از یائسگی در زنان و افراد مسن، پوکی استخوان است.

اولین جلسه کار گروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بابل

اولین جلسه کار گروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بابل، روز شنبه مورخ 98/3/11 در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار محترم جناب اقای ولی زاده و جناب آقای دکتر جوانیان و مدیران و مسئولان ادرات شهرستان بابل با تلاوت قران مجید و به ریاست شخص فرماندار رسما برگزار گردید.

31 ماه می روز جهانی بدون دخانیات "اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد "

هر سال روز 31 ماه می میلادی به عنوان روز جهانی بدون دخانیات در نظر گرفته می شود. شعار امسالِ سازمان جهانی بهداشت در سال جاری با عنوان "اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد " (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)" اعلام شده است.

کنفرانس خبری بسیج ملی فشار خون

در حاشیه کنفرانس خبری بسیج ملی فشار خون درمعاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، اصحاب رسانه و خبرنگاران با اندازه گیری فشار خون و ثبت در سامانه به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.

بیماران اسکیزوفرنی را دریابیم

هر سال با فرا رسیدن ۲۴ می‌ مصادف با سوم خرداد‌ماه روز جهانی «اسکیزوفرنی» با هدف توجه جوامع مختلف به این بیماری و حمایت بیشتر از بیماران در سراسر جهان برگزار می‌شود. شعار جهانی این روز به بالا بردن سطح آگاهی اجتماعی اختصاص یافته است. ‏