فهرست

تبریک روز داوطلب

۱۴آذر "روز جهانی داوطلب "با شعار" هر خانه یک پایگاه سلامت" بر شما سفیران سلامت مبارک باد. معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل

هفته اطلاع رسانی ایدز(15-9 آذرماه) 98

آموزش و اطلاع رسانی به عنوان یکی از مهم ترین استراتژی های پیشگیری از اچ ای وی / ایدز مطرح بوده و بزرگداشت روز جهانی ایدز ( 10آذر) و تعمیم آن به هفته اطلاع رسانی ایدز از 15-9 آذرماه، فرصتی مناسب برای پرداختن به این امر مهم و جلب حمایت سیاستگزاران ، مسئولان و جامعه، برای حرکتی تاثیرگذار جهت کنترل ایدز است. باعنایت به شعار سال 1398 - آگاهی و پیشگیری،آزمایش و درمان اچ آی وی" همه در یک کشتی نشسته ایم "، روز شمار

بررسی خطر ابتلا به پوکی استخوان (osteoporosis)

بیماری پوکی استخوان (osteoporosis )، بیماری است که استحکام استخوان کم شده و در نتیجه خطر شکستگی استخوان افزایش می یابد؛ مهم ترین علت شکستگی های استخوانی در سنین بعد از یائسگی در زنان و افراد مسن، پوکی استخوان است.

روز جهانی هپاتیت (HB)

سالانه مقارن با ۲۸ جولای روز تولد دکتر برانچ بلومبرگ( ۲۰۱۱-۱۹۲۵) است. هپاتیت های ویروسی به واسطه ی آلودگی به یکی از ۵ نوع ویروس A، B، C، D و یا E ایجاد می شوند. همه ی این ویروس ها سبب التهاب کبد می شوند و هپاتیت های مزمن B و C می توانند منجر به سیروز و سرطان کبد شوند. هپاتیت های ویروسی یکی از تهدید های سلامت جهانی به شمار می روند.

برگزاری کارگاه دو روزه منطقه ای مهارت آموزی برنامه سلامت میانسالان دربابل

کارگاه منطقه ای مهارت آموزی کارشناسان ستادی برنامه سلامت میانسالان که در روز اول برگزاری درمجتمع فرهنگی آموزشی پردیس بانک مسکن دریاکنار بابلسر، و روز دوم در سالن همایش امام علی (ع) معاونت بهداشتی بابل برگزار گردید.

اولین جلسه کار گروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بابل

اولین جلسه کار گروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بابل، روز شنبه مورخ 98/3/11 در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار محترم جناب اقای ولی زاده و جناب آقای دکتر جوانیان و مدیران و مسئولان ادرات شهرستان بابل با تلاوت قران مجید و به ریاست شخص فرماندار رسما برگزار گردید.

31 ماه می روز جهانی بدون دخانیات "اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد "

هر سال روز 31 ماه می میلادی به عنوان روز جهانی بدون دخانیات در نظر گرفته می شود. شعار امسالِ سازمان جهانی بهداشت در سال جاری با عنوان "اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد " (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)" اعلام شده است.

کنفرانس خبری بسیج ملی فشار خون

در حاشیه کنفرانس خبری بسیج ملی فشار خون درمعاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، اصحاب رسانه و خبرنگاران با اندازه گیری فشار خون و ثبت در سامانه به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.

بیماران اسکیزوفرنی را دریابیم

هر سال با فرا رسیدن ۲۴ می‌ مصادف با سوم خرداد‌ماه روز جهانی «اسکیزوفرنی» با هدف توجه جوامع مختلف به این بیماری و حمایت بیشتر از بیماران در سراسر جهان برگزار می‌شود. شعار جهانی این روز به بالا بردن سطح آگاهی اجتماعی اختصاص یافته است. ‏